! cena každé akce, kterou pořádá TOM Vlaštovka Hořovice, je pro člena oddílu zvýhodněna !

VÝHODY ČLENSTVÍ V KČT

Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT.

EUROBEDS - každý člen obdrží slevovou kartu EUROBEDS, s níž může uplatnit slevy na poskytnuté služby nebo zakoupené zboží u více než 1100 smluvních partnerů systému EUROBEDS.

Časopis Turista - člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (135 Kč/rok, nečlenové 195 Kč/rok). V tomto dvouměsíčníku je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí. Zájemci o časopis TURISTA, kteří nejsou členy KČT, objednávají předplatné časopisu na adrese: SEND Předplatné, s.r.o., P.O.Box 141, 140 21 Praha 4, tel: 225985225, 777333370 nebo 605202115, e-mail: send@send.cz, nebo na www.send.cz.
Slevy na ubytování
Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platnou kartou EUROBEDS) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 50 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech (Objekty KČT).
Člen KČT s platnou kartou EUROBEDS může čerpat výhody spojené se zahraničními smlouvami KČT, jako například slevy na ubytování na rakouských chatách OTK a Naturfreunde.


Mapy KČT
Každý člen s platným průkazem má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou. Sleva činí cca 20% běžné prodejní ceny a platí pouze v Turistickém infocentru, Fügnerovo nám. 3, Praha 2 a u výhradních regionálních distributorů. Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po 1 mapě od každého titulu. Turistické cesty na těchto mapách jsou maximálně přesné, protože je v přírodě všechny vyznačují pouze členové KČT, tedy titíž, kdo je pak zakreslují do map.

Slevy na startovném
Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací
Pojištění členů
Členové KČT jsou pojištění proti následkům úrazu vzniklého při organizované turistické činnosti. Na základě tohoto pojištění získávají finanční odškodnění v případě úrazu s dlouhodobými nebo trvalými následky postižení, v případě jejich úmrtí pozůstalí.
Pojištění na cesty do zahraničí již nelze sjednávat.

Slevy na dopravu
KČT poskytuje svým členům příspěvek na dopravu při turistické činnosti. Tato dotace je poskytována při zakoupení těchto zvýhodněných druhů cestovních dokladů Českých drah.
Poskytnutí příspěvku člen KČT uplatňuje u svého odboru KČT.